top of page

Målebånd til røntgen

Målebånd til røntgen

CG Tapes er et britisk selskap som i over 20 år har produsert og levert spesialiserte blymarkeringstaper (lead marker tapes) til ikke-destruktiv testing (NDT)-industrien.  Tapene brukes for nøyaktig markering av defektområder på røntgenfilmer og inspeksjonsoverflater, og er håndlagde for å sikre høy kvalitet.


Hvorfor CG Tapes er relevant

  • Spesialisert merkevare innen film- og inspeksjonstiling: tapene hjelper til med presis lokalisering av feilområder, noe som er kritisk i NDT-prosessene.

  • Høy håndverksmessig kvalitet: Produktene er håndlagde med kombinasjon av vanntett tekstiltape, dobbeltsidig lim og polyester topplag.

  • Spesialtilpasning mulig: For eksempel kan kundens firmanavn trykkes på tapene for identifisering. 


Produkter og anvendelse

  • Lead marker tapes: Tilgjengelig i mange størrelser fra ca. 6″ opp til 30 meter lengder. 

  • Bruksområde: Påføres på film eller inspeksjonsobjekt som en visuell indikator for hvor defekt er funnet eller forventet.

  • Markeringstape hjelper inspektører med å dokumentere posisjon og gjør at etterarbeid/rapporteringsprosessen blir enklere.

  • Finnes i følgende standard lengder opptil 6 meter: 0.5m, 1m, 1.5m, 2m, 2.5m, 3m, 3.5m, 4m, 5m, 6m meter med 2cm, 5cm og 10cm avstand. 7m, 8m, 9m, 10m, 12m, 15m og 20m finnes med 5cm og 10cm avstand. Tommer (inches) og andre lengder på forespørsel.



bottom of page