MR-158 GF
MR 158-R GF er en fluorescerende gul-grønn magnetpulversuspensjon laget for magnetpulverprøving (MPI) i våt metode. Suspensjonen har svært høy følsomhet, designet for å oppdage de minste overflate- og lett underflatefeil i ferromagnetiske materialer. Produktet er en del av MR Chemies ECO-Line, og kombinerer vann som bærervæske med nødvendige tilsetninger for bedre spredning, korrosjonsbeskyttelse og mindre bakgrunnssignal.
Nøkkelfunksjoner og fordeler
Fluorescerende indikasjoner under UV-lys, gul-grønn farge som gir sterk synlighet.
Vannbasert suspensjon – tryggere og enklere å bruke og håndtere enn mange oljebaserte alternativer.
Høy følsomhet – egnet for meget fine sveisesprekker, riss, overflateinklusjoner og små defekter.
Partikkelstørrelse ca. 1-3 µm, for god oppløsning og detaljert indikasjon.
Suspensjonen inkluderer additiver som korrosjonshindrere, skumdempere (antifoam) og våtekjema midler for å sikre bedre bruksegenskaper.
ECO-Line egenskaper: fri for halogener, nitritter og silikoner; ingen ubehagelig lukt; ingen brennbare drivmidler ved aerosolversjon.
Tekniske spesifikasjoner
Partikkelstørrelse: ca. 1–3 µm
Indikasjonstype: fluorescerende gul-grønn under UV-lys
Bruksmåte: våt metode for magnetpulverprøving (suspensjon i vann)
Temperaturområde ved bruk: ca. +5 °C til +52 °C
Lagringstemperatur: ca. +5 °C til +45 °C
Sedimenteringsvolum: ca. 0,2–0,4 ml per 100 ml etter 30 minutter (ved fortynning 10–20 ml/L vann)
Standarder og godkjenninger: oppfyller ASTM E1444/E1444M, EN ISO 9934-2, ASME Code V Art. 7, RCC-M og flere
Bruksområder
Fin måling av sprekker og defekter både på overflaten og like under overflaten i stål og andre ferromagnetiske materialer.
Når høy visuell kontrast under UV-lys er nødvendig, for eksempel i sveiseområder, slipte eller polerte flater.
Fabrikkinspeksjoner, feltinspeksjoner og kvalitetskontroll hvor våt magnetpulverprøving brukes.
Områder der bakgrunnssignal må være lavt og indikasjoner skal være tydelige.

